Skip to content

65 Taras AveWestville, NJ 08093

Built 1945

Last Sale Date
Oct 28, 1993

Property Information

Block443
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.1

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,900
25%
Improvement Value:$95,700
75%
Total Assessment$127,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,324+3.5%
2024$4,178+2.3%
2023$4,083+1.2%
2022$4,034+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2388, Page 90

Property Built

Built

Year Built: 1945