Skip to content

79 Taras AveWestville, NJ 08093

Vacant Land

Last Sale Price
$37,500
Last Sale Date
Mar 18, 1994

Property Information

Block443
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.1

Assessment

Land Value:$65,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$65,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,330+3.3%
2024$2,256+2.2%
2023$2,207+1.2%
2022$2,182+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$37,500
DeedBook 2406, Page 247