Skip to content

439 Tacoma BlvdWoodbury, NJ 08096

Built 1954

Owner
---
Last Sale Price
$262,000
Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block458
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,300
26%
Improvement Value:$106,500
74%
Total Assessment$143,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,155+3.3%
2024$4,990+9.8%
2023$4,544+1.2%
2022$4,492+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$262,000
Sq Ft912DeedBook 7136, Page 185Recorded2/25/2025

Property Sale

Sale
$230,000
Sq Ft912DeedBook 7120, Page 16Recorded1/17/2025

Property Sale

Sale
$220,000
Sq Ft912DeedBook 6650, Page 329Recorded3/25/2022

Property Built

Built

Year Built: 1954