Skip to content

526 Hemlock TerWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 6, 2023

Property Information

Block467
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.1

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,666
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,600
23%
Improvement Value:$117,900
77%
Total Assessment$152,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,467+3.3%
2024$5,292+13.1%
2023$4,679+1.3%
2022$4,619+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950