Skip to content

239 Robert AveWoodbury, NJ 08096

Built 1975

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block486
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.1

Building Details

Building Class17
Description2SFC-P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,876
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,700
24%
Improvement Value:$160,700
76%
Total Assessment$211,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,329+3.4%
2024$7,086+2.3%
2023$6,929+1.2%
2022$6,847+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975