Skip to content

1395 Hurffville RdWoodbury, NJ 08096

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 29, 2014

Property Information

Block499
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.2

Building Details

Building Class---
DescriptionLUKOIL
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$427,100
64%
Improvement Value:$240,300
36%
Total Assessment$667,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,926+3.3%
2024$23,159+2.2%
2023$22,665+1.2%
2022$22,405+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$475,000
DeedBook 4965, Page 154

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 2698, Page 220

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 1425, Page 489