Skip to content

2 Hawkview CtWestville, NJ 08093

Built 1998

Last Sale Price
$154,400
Last Sale Date
Nov 24, 1998

Property Information

Block4
Lot69
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.05

Building Details

Building Class17
DescriptionGENTRY
Dwellings1
ZoningR10A
Sq Footage2,492
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,400
18%
Improvement Value:$235,900
82%
Total Assessment$289,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,371+3.3%
2024$10,039+2.2%
2023$9,825+1.2%
2022$9,712+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$154,400
DeedBook 2942, Page 221

Property Built

Built

Year Built: 1998