Skip to content

137 Ladds LnWestville, NJ 08093

Built 1998

Last Sale Price
$164,165
Last Sale Date
Dec 4, 1998

Property Information

Block4
Lot71
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.05

Building Details

Building Class17
DescriptionWELLINGTON
Dwellings1
ZoningR10A
Sq Footage2,300
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,300
21%
Improvement Value:$197,400
79%
Total Assessment$248,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,916+3.3%
2024$8,630+2.2%
2023$8,446+1.2%
2022$8,349+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$164,165
DeedBook 2946, Page 99

Property Built

Built

Year Built: 1998