Skip to content

126 Winterberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2011

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 15, 2017

Property Information

Block5.44
Lot3
QualifierC0126
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,032
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
18%
Improvement Value:$181,200
82%
Total Assessment$221,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,930+3.3%
2024$7,676+2.2%
2023$7,512+1.2%
2022$7,426+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$247,058
DeedBook 4921, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 2011