Skip to content

210 Ironwood DrWoodbury, NJ 08096

Built 2008

Last Sale Price
$251,365
Last Sale Date
Jul 29, 2008

Property Information

Block5.44
Lot3
QualifierC0210
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,036
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
19%
Improvement Value:$172,000
81%
Total Assessment$212,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,600+3.3%
2024$7,356+2.2%
2023$7,200+1.2%
2022$7,117+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$251,365
DeedBook 4570, Page 98

Property Built

Built

Year Built: 2008