Skip to content

312 Dogwood DrWoodbury, NJ 08096

Built 2011

Last Sale Price
$293,535
Last Sale Date
Dec 30, 2011

Property Information

Block5.44
Lot3
QualifierC0312
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,708
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
15%
Improvement Value:$227,000
85%
Total Assessment$267,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,572+3.3%
2024$9,265+2.2%
2023$9,067+1.2%
2022$8,963+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$293,535
DeedBook 4934, Page 161

Property Built

Built

Year Built: 2011