Skip to content

451 Dogwood DrWoodbury, NJ 08096

Built 2015

Last Sale Price
$212,794
Last Sale Date
Dec 21, 2015

Property Information

Block5.44
Lot3
QualifierC0451

Zoning---
Sq Footage2,080
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
19%
Improvement Value:$170,400
81%
Total Assessment$210,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,543+3.3%
2024$7,301+2.2%
2023$7,145+1.2%
2022$7,063+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$212,794

From:

To:

Sq Ft2,080DeedBook 5411, Page 180Recorded12/30/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$63,000

From:

To:

DeedBook 5218, Page 315Recorded8/5/2014