Skip to content

256 Somerset RdWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block509
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.1

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,488
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,100
27%
Improvement Value:$101,200
73%
Total Assessment$139,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,744+3.5%
2024$4,584+2.3%
2023$4,481+1.2%
2022$4,426+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960