Skip to content

258 Somerset RdWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Date
Mar 26, 2064

Property Information

Block509
Lot27
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.1

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,488
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
26%
Improvement Value:$107,700
74%
Total Assessment$146,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,988+3.5%
2024$4,820+2.3%
2023$4,712+1.2%
2022$4,655+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1081, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 1960