Skip to content

201 Union StWoodbury, NJ 08096

Built 1957

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Jul 31, 1985

Property Information

Block511
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.1

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage936
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,500
33%
Improvement Value:$95,500
67%
Total Assessment$143,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,877+3.5%
2024$4,712+2.3%
2023$4,606+1.2%
2022$4,551+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 1521, Page 1006

Property Built

Built

Year Built: 1957