Skip to content

333 Drexel AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Jun 28, 2006

Property Information

Block529
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,560
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,400
28%
Improvement Value:$106,500
72%
Total Assessment$147,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,302+3.3%
2024$5,132+2.2%
2023$5,023+4.8%
2022$4,790+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 4242, Page 137

Property Built

Built

Year Built: 1960