Skip to content

376 Haverford AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Date
Apr 12, 2021

Property Information

Block529
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,830
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
22%
Improvement Value:$138,400
78%
Total Assessment$177,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,360+3.3%
2024$6,156+2.2%
2023$6,025+1.2%
2022$5,955+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960