Skip to content

616 Larkins StWenonah, NJ 08090

Built 1945

Last Sale Date
Oct 17, 2022

Property Information

Block550
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage872
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,900
29%
Improvement Value:$80,300
71%
Total Assessment$113,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,808+3.5%
2024$3,678-4.3%
2023$3,844+1.2%
2022$3,800+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1945