Skip to content

113 Brookfield AveWenonah, NJ 08090

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2014

Property Information

Block555
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,631
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
21%
Improvement Value:$130,400
79%
Total Assessment$165,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,944+3.3%
2024$5,753+2.2%
2023$5,631+1.2%
2022$5,566+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955