Skip to content

313 Lynn AveWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block567
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description2SFS2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,656
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,200
23%
Improvement Value:$161,300
77%
Total Assessment$208,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,475+3.3%
2024$7,235+2.2%
2023$7,081+1.2%
2022$6,999+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980