Skip to content

448 Baylor RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Date
May 11, 1987

Property Information

Block587
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,348
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,400
27%
Improvement Value:$107,300
73%
Total Assessment$146,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,259+3.3%
2024$5,090+2.2%
2023$4,982+1.2%
2022$4,925+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1611, Page 207

Property Built

Built

Year Built: 1960