Skip to content

9 Cordelia AveWestville, NJ 08093

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 18, 2002

Property Information

Block58
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1SFPOOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,620
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,100
23%
Improvement Value:$120,900
77%
Total Assessment$157,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,628+3.3%
2024$5,448+2.2%
2023$5,332+1.2%
2022$5,270+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952