Skip to content

604 Georgetown RdWenonah, NJ 08090

Built 1959

Last Sale Price
$193,000
Last Sale Date
Jun 30, 2008

Property Information

Block597
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,348
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
27%
Improvement Value:$102,600
73%
Total Assessment$140,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,023+3.3%
2024$4,861+2.2%
2023$4,758+1.2%
2022$4,703+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$193,000
DeedBook 4557, Page 316

Property Built

Built

Year Built: 1959