Skip to content

615 Georgetown RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$46,000
Last Sale Date
Jun 27, 1984

Property Information

Block598
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
28%
Improvement Value:$100,400
72%
Total Assessment$139,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,994+3.3%
2024$4,834+2.2%
2023$4,731+1.2%
2022$4,676+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$46,000
DeedBook 1494, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1960