Skip to content

100 Sal Corma PlWenonah, NJ 08090

Built 2016

Last Sale Price
$208,000
Last Sale Date
Oct 3, 2017

Property Information

Block599
Lot206
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4301

Building Details

Building Class---
DescriptionROWAN
Dwellings---
ZoningRM
Sq Footage1,947
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
19%
Improvement Value:$154,400
81%
Total Assessment$191,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,855+3.3%
2024$6,635+2.2%
2023$6,493+1.2%
2022$6,419+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$208,000

From:

To:

Sq Ft1,947DeedBook 5747, Page 131Recorded10/10/2017

Property Built

Built

Year Built: 2016