Skip to content

115 Buddy Powell LnWenonah, NJ 08090

Built 2018

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Jul 30, 2021

Property Information

Block599
Lot505

Zoning---
Sq Footage1,983
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,700
20%
Improvement Value:$146,300
80%
Total Assessment$183,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,561+3.3%
2024$6,350+2.2%
2023$6,215+1.2%
2022$6,143+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000
Sq Ft1,983DeedBook 6532, Page 255Recorded8/19/2021

Property Sale

Sale
$285,000
Sq Ft1,983DeedBook 6532, Page 249Recorded8/19/2021

Property Sale

Sale
$219,000

From:

To:

Sq Ft1,983DeedBook 5968, Page 278Recorded10/19/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018