Skip to content

567 College BlvdWenonah, NJ 08090

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 20, 2024

Property Information

Block601
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,204
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,900
21%
Improvement Value:$165,100
79%
Total Assessment$209,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,243+3.4%
2024$7,002-1.3%
2023$7,098+4.9%
2022$6,766+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959