Skip to content

536 Lehigh RdWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Price
$62,500
Last Sale Date
Jul 18, 2016

Property Information

Block601
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,050
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,700
30%
Improvement Value:$107,400
70%
Total Assessment$153,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,489+3.3%
2024$5,313+2.2%
2023$5,199+1.2%
2022$5,140+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$62,500

From:

To:

Sq Ft1,050DeedBook 5500, Page 345Recorded7/20/2016

Property Built

Built

Year Built: 1956