Skip to content

564 Lehigh RdWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Aug 3, 2022

Property Information

Block601
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,300
28%
Improvement Value:$106,600
72%
Total Assessment$148,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,338+3.3%
2024$5,167+2.2%
2023$5,057+1.2%
2022$4,999+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000
Sq Ft840DeedBook 6730, Page 205Recorded8/16/2022

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 4957, Page 65

Property Sale

Sale
$83,900
DeedBook 2010, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1956