Skip to content

204 Sickle LnWoodbury, NJ 08096

Built 1959

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Aug 19, 2016

Property Information

Block609
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.6

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
31%
Improvement Value:$101,600
69%
Total Assessment$146,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,259+3.3%
2024$5,090+2.2%
2023$4,982+1.2%
2022$4,925+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000

From:

To:

Sq Ft1,176DeedBook 5519, Page 241Recorded8/26/2016

Property Built

Built

Year Built: 1959