Skip to content

649 Miami RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 21, 2003

Property Information

Block616
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,403
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,900
28%
Improvement Value:$103,700
72%
Total Assessment$143,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,148+3.3%
2024$4,983+2.2%
2023$4,877+1.2%
2022$4,821+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$88,500
DeedBook 3092, Page 308

Property Built

Built

Year Built: 1960