Skip to content

655 Miami RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$62,500
Last Sale Date
Aug 20, 1986

Property Information

Block616
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,458
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,900
25%
Improvement Value:$116,600
75%
Total Assessment$156,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,111+3.7%
2024$4,931+2.4%
2023$4,815+1.3%
2022$4,754+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$62,500
DeedBook 1555, Page 397

Property Built

Built

Year Built: 1960