Skip to content

235 Syracuse AveWenonah, NJ 08090

Built 1965

Last Sale Price
$136,000
Last Sale Date
Nov 15, 2013

Property Information

Block619
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,000
25%
Improvement Value:$128,600
75%
Total Assessment$171,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,152+3.3%
2024$5,955+2.2%
2023$5,828+1.2%
2022$5,761+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$136,000

From:

To:

Sq Ft1,680DeedBook 5147, Page 167Recorded12/13/2013

Property Built

Built

Year Built: 1965