Skip to content

718 Duke DrWenonah, NJ 08090

Built 1965

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block622
Lot37
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description2SF1G POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,282
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
20%
Improvement Value:$167,700
80%
Total Assessment$209,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,503+3.3%
2024$7,263+2.2%
2023$7,108+1.2%
2022$7,026+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965