Skip to content

124 Wexford CtWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Nov 23, 1987

Property Information

Block628
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,149
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,800
22%
Improvement Value:$167,300
78%
Total Assessment$215,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,711+3.3%
2024$7,464+2.2%
2023$7,305+1.2%
2022$7,221+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 1681, Page 117

Property Built

Built

Year Built: 1977