Skip to content

208 Hampshire DrWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Nov 20, 2017

Property Information

Block633
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,600
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,600
18%
Improvement Value:$203,800
82%
Total Assessment$249,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,941+3.3%
2024$8,654+2.2%
2023$8,470+1.2%
2022$8,372+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

From:

To:

Sq Ft2,600DeedBook 5775, Page 190Recorded11/22/2017

Property Built

Built

Year Built: 1977