Skip to content

103 Red Stone RdgWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$266,500
Last Sale Date
Apr 30, 2007

Property Information

Block636
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,223
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,400
22%
Improvement Value:$168,000
78%
Total Assessment$214,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,686+3.3%
2024$7,440+2.2%
2023$7,281+1.2%
2022$7,197+1.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$266,500
DeedBook 4384, Page 276

Property Sale

Sale
$168,000
DeedBook 3524, Page 302

Property Sale

Sale
$137,500
DeedBook 3044, Page 200

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook 1541, Page 724

Property Built

Built

Year Built: 1977