Skip to content

Cooper St(Block 641 Lot 25)Woodbury, NJ 08096

Last Sale Date
Oct 4, 2016

Property Information

Block641
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$67,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$2,059+3.2%
2017$1,996+2.7%
2016$1,944+2.4%
2015$1,898+5.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5540, Page 107

Property Sale

Sale
$405,559
DeedBook 1456, Page 668