Skip to content

209 Sickle LnWoodbury, NJ 08096

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 1998

Property Information

Block641
Lot41
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.5

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,024
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,700
22%
Improvement Value:$182,500
78%
Total Assessment$233,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,360+3.3%
2024$8,092+2.2%
2023$7,919+8.1%
2022$7,329+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959