Skip to content

Cattell Rd(Block 658 Lot 26)Wenonah, NJ 08090

Last Sale Date
Apr 3, 2017

Property Information

Block658
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$133,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$4,173+2.1%
2018$4,088+3.2%
2017$3,961+2.7%
2016$3,859+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5629, Page 46

Property Sale

Sale
$800,000
DeedBook 1913, Page 95