Skip to content

110 Branchwood DrWoodbury, NJ 08096

Built 1994

Last Sale Price
$116,500
Last Sale Date
Sep 10, 2010

Property Information

Block662
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.1

Building Details

Building Class17
DescriptionFAIRCHILD CLASS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,416
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,600
19%
Improvement Value:$210,200
81%
Total Assessment$258,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,278+3.3%
2024$8,980+2.2%
2023$8,789+1.2%
2022$8,688+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$116,500
DeedBook 4816, Page 129

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 3219, Page 331

Property Sale

Sale
$167,069
DeedBook 2400, Page 102

Property Built

Built

Year Built: 1994