Skip to content

119 Treeline DrWoodbury, NJ 08096

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2013

Property Information

Block663
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.2

Building Details

Building Class17
DescriptionCONCORD TRAD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,828
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,500
21%
Improvement Value:$175,000
79%
Total Assessment$221,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,691+3.4%
2024$7,436+2.3%
2023$7,272+1.2%
2022$7,186+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$139,900
DeedBook 2808, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1997