Skip to content

119 Branchwood DrWoodbury, NJ 08096

Built 1993

Last Sale Price
$154,910
Last Sale Date
Oct 29, 1993

Property Information

Block666
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.1

Building Details

Building Class17
DescriptionMIDDLETON FARM.
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,260
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,000
21%
Improvement Value:$209,700
79%
Total Assessment$266,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,561+3.3%
2024$9,254+2.2%
2023$9,057+1.2%
2022$8,953+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$154,910
DeedBook 2363, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1993