Skip to content

809 Vista WayWoodbury, NJ 08096

Built 1988

Last Sale Price
$149,965
Last Sale Date
Aug 10, 1988

Property Information

Block647
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.1

Building Details

Building Class17
Description2 SFAG MCHENRY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,208
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,500
19%
Improvement Value:$203,100
81%
Total Assessment$249,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,948+3.3%
2024$8,661+2.2%
2023$8,476+1.2%
2022$8,379+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$149,965
DeedBook 1772, Page 123

Property Built

Built

Year Built: 1988