Skip to content

Broadway(Block 67 Lot 8)Westville, NJ 08093

Last Sale Date
Jun 13, 2019

Property Information

Block67
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,200
97%
Improvement Value:$1,600
3%
Total Assessment$54,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,965+3.3%
2024$1,902+2.2%
2023$1,861+1.2%
2022$1,840+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0