Skip to content

6 Pope LnWestville, NJ 08093

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block79
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE ONLY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,600
36%
Improvement Value:$8,100
64%
Total Assessment$12,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$455+3.2%
2024$441+2.2%
2023$431+1.2%
2022$426+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0