Skip to content

10 Pope LnWestville, NJ 08093

Built 1944

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 5, 1995

Property Information

Block79
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage924
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,100
34%
Improvement Value:$52,400
66%
Total Assessment$79,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,850+3.3%
2024$2,759+2.2%
2023$2,700+1.2%
2022$2,669+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1944