Skip to content

198 Andaloro WayWestville, NJ 08093

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 2008

Property Information

Block7
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class47
Description1.5SF
Dwellings2
ZoningR6
Sq Footage1,036
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
26%
Improvement Value:$89,200
74%
Total Assessment$121,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,345+3.3%
2024$4,206+2.2%
2023$4,116+1.2%
2022$4,069+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950