Skip to content

190 Andaloro WayWestville, NJ 08093

Built 1956

Last Sale Date
Sep 16, 2021

Property Information

Block7
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,946
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
21%
Improvement Value:$155,800
79%
Total Assessment$196,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$5,891+2.2%
2018$5,765+3.3%
2017$5,579+2.8%
2016$5,428+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956