Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
54 E Broad StGibbstown, NJ 08027
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 10, 2000
Property Information
Block102
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1SS2G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.69
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$137,800
34%
Improvement Value:$262,200
66%
Total Assessment$400,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,772 | +5.5% |
| 2024 | $13,048 | +1.0% |
| 2023 | $12,920 | -1.4% |
| 2022 | $13,100 | -0.1% |
Property History
No events match the selected filters.